Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

Zasada działania i budowa noktowizorów

Noktowizory to urządzenia umożliwiające człowiekowi widzenie w nocy. Początkowo wykorzystywane były przede wszystkim przez żołnierzy. Wzrost dostępności i spadek cen sprawił, że obecnie używają ich pracownicy ochrony, myśliwi, a także miłośnicy gier taktycznych i terenowych. Noktowizor to sprzęt składający się z obiektywu, wzmacniacza obrazu, elektroniki sterującej, zasilania oraz okularu. Jego działanie polega na wzmacnianiu światła szczątkowego występującego w otoczeniu i jego przetworzeniu w obraz widzialny dla ludzkiego oka. (https://elektromaniacy.pl/pol_m_Optyka_Noktowizory-351.html) Oznacza to, że tego rodzaju urządzenia nie mogą być wykorzystywane w całkowitych ciemnościach, chyba że są wyposażone w lampy emitujące promieniowanie podczerwone. Od momentu stworzenia pierwszego sprzętu powstały cztery generacje noktowizorów. Najtańsze i najpopularniejsze są urządzenia zaliczane do pierwszej generacji. W poszukiwaniu produktów najwyższej jakości warto sięgnąć po sprzęt należący do generacji drugiej.

Lornetka, monokular i gogle

Współczesny noktowizor może przyjmować różną formę. Dużą popularnością cieszą się m.in. lornetki noktowizyjne, które ułatwiają obserwowanie zwierzyny łownej podczas polowań. Tego rodzaju produkty są także wykorzystywane przez pracowników ochrony podczas monitorowania wyznaczonego obszaru. Nowoczesne lornetki wyposażone w reflektor podczerwieni dalekiego zasięgu pozwalają na wyświetlanie obrazu nawet w przypadku braku światła cząstkowego. Innym ciekawym urządzeniem jest poręczny monokular noktowizyjny, wyróżniający się niewielkimi gabarytami. Produkt ten może być traktowany jako samodzielne narzędzie służące do obserwacji terenu bądź podłączane do lunety dziennej za pomocą specjalnego adapteru. W sprzedaży dostępne są także gogle noktowizyjne zakładane na oczy. Tego rodzaju sprzęt sprawdza się przede wszystkim podczas różnego rodzaju gier terenowych, ponieważ można z niego korzystać bez używania rąk. Przy wyborze noktowizorów należy zwrócić uwagę na ich parametry optyczne, a także wagę i rozmiar.

Artykuł przy współpracy: https://elektromaniacy.pl/