Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

Zacznij przygodę z modelarstwem

Modelarstwo, choć niestety nie jest tak popularne, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wciąż jest świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych i cierpliwości – czyli cech coraz mniej popularnych wśród dorosłych i dzieci. Dlatego jest doskonałym pomysłem na zaszczepienie w dziecku pasji, która zastąpi mu długotrwałe przesiadywanie przed komputerem.

Jak zacząć przygodę z modelarstwem?

Nie warto stawiać przed sobą lub dzieckiem zbyt wysokich oczekiwań – niemożność dokończenia rozpoczętego projektu może zadziałać bardzo zniechęcająco i przyczynić się do porzucenia tego arcyciekawego hobby. Dlatego warto zaczynać od najprostszych modeli – na takie materiały jak włókno szklane żywica i metody ich łączenia przyjdzie czas później. Na pierwsze modele wystarczą dostępne w sklepie gotowe modele, wykonane głównie z kartonu i sklejane przy użyciu zwykłego kleju do papieru. Pierwsze ukończone dzieło, choć pewnie wzbudzi pewną miarę radości, po latach będzie raczej przywoływać uśmiech na ustach, jest jednak niezbędnym elementem do wyrobienia w sobie wystarczającej miary dokładności i cierpliwości, by móc porywać się na bardziej skomplikowane konstrukcje. 

Bardziej zaawansowane umiejętności

Z czasem przyjdzie czas na wykonywanie bardziej skomplikowanych modeli – przyjdzie czas na własnoręczne malowanie i tworzenie od podstaw modeli czołgów, samolotów, okrętów, czy samochodów. Wykorzystywanie włókna szklanego i pokrywanie go żywicą sprawia wiele radości – jeśli Twojemu dziecku uda się dojść do tego poziomu, możesz być pewien, że zaszczepiłeś w nim pasję, która naprawdę będzie go pochłaniać i na długo pozwoli mu zapominać o wirtualnym świecie. 

Dla wielu modelarstwo stało osie życiową pasją – jeżdżą na spotkania, na których poznają wspaniałych ludzi, dzielących wspólne zainteresowania, startują w zawodach modeli. Zdobyte w ten sposób umiejętności procentują przez całe życie – cierpliwość, opanowanie i spora wiedza stają się cechami coraz bardziej deficytowymi we współczesnym świecie i mogą dawać przewagą nad innymi.