Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

drzwi

Spirale grzewcze

Wymienniki ciepła są stosowane zarówno w procesach chłodzenia, jak i ogrzewania. Spirale grzewcze są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Są stosowane w ogrzewaniu różnego rodzaju pomieszczeń, chłodnictwie, klimatyzacji, elektrowniach, zakładach chemicznych, zakładach petrochemicznych, rafineriach ropy naftowej, przetwarzaniu gazu ziemnego i oczyszczaniu ścieków.

Jak działają spirale grzewcze?

Spirale grzewcze działają poprzez rozpraszanie wraz z formą promieniowania podczerwonego, które wchodzi w kontakt z ciałem stałym i ogrzewa go. Powietrze nie pochłania tego promieniowania podczerwonego, przez które się przemieszcza, co pozwala mu zapewnić skoncentrowane ciepło w razie potrzeby. Grzejniki te są ogólnie dostępne w dwóch typach: podstawa i obrotowe oraz typ do montażu na ścianie. Większość z tych modeli ma elegancki wygląd, dzięki czemu są bardzo estetycznymi, a jednocześnie praktycznymi urządzeniami. Są dostępne w wielu rozmiarach i możesz wybrać najlepszy w zależności od potrzeb.

Spirala grzewcza

Spirale, które są zasilane gazem ziemnym nadają się do pomieszczeń komercyjnych, dużych biur i hal.
Większość tych modeli ma wiele kanałów, które można umieścić w stałej odległości, aby zapewnić równomierne ogrzewanie w obszarach takich jak sale imprezowe. Element grzejny wewnątrz każdej grzałki elektrycznej jest rezystorem elektrycznym i działa na zasadzie ogrzewania Joule’a: prąd elektryczny przepływający przez rezystor zamieni tę energię elektryczną w energię cieplną. Większość nowoczesnych elektrycznych urządzeń grzewczych wykorzystuje drut chromowy jako element aktywny; element grzejny, przedstawiony po prawej stronie, wykorzystuje drut chromowy wsparty na ceramicznych izolatorach.

logo

Zalety spirali grzewczej

Alternatywnie, pompa ciepła wykorzystuje silnik elektryczny do napędzania cyklu chłodzenia, który pobiera energię cieplną ze źródła, takiego jak powietrze gruntowe lub zewnętrzne i kieruje to ciepło do ogrzewanej przestrzeni. Niektóre systemy można odwrócić, dzięki czemu przestrzeń wewnętrzna jest chłodzona, a ciepłe powietrze jest odprowadzane na zewnątrz lub do ziemi.

Sprawdź także: Pozycjonowanie – Marketing Internetowy24