Myśliwi wybierający się na polowanie w dzisiejszych czasach mają dużo więcej możliwości, niż ci, którzy robili to jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu. Jest tak dzięki rozwojowi technologii, która rozpoczęła swoje życie w wojsku, ale z czasem przeniknęła również do sektora publicznego. Współcześnie myśliwy znajdzie na rynku multum różnych sprzętów, które ułatwią mu wyprawę na polowanie i na pewno uskutecznią zdobycie trofeum. Jednymi z najpopularniejszych są różne typy noktowizorów.
Noktowizja w służbie myśliwego
Jeśli ktoś nie wie, czym jest noktowizor, najprościej będzie powiedzieć, że jest to urządzenie służące do rozświetlania mroku. Jego działanie opiera się na w teorii dosyć prostym założeniu. Mianowicie noktowizor korzysta ze skąpych źródeł światłą w okolicy (np. światła gwiazd) i wzmacnia je, pozwalając noszącemu jasno widzieć w ciemności. Obraz widziany przez noktowizor zwykle jest zielonawy lub białawy, co można zaobserwować w różnych filmach wojennych. Jak łatwo się domyślić, możliwość widzenia w nocy jest wielce pomocna podczas polowania.
Jednak noktowizor to nie tylko osobny sprzęt w stylu gogli noktowizyjnych. Może także stanowić część dodatkową do lornetki lub lunety karabinu. Taką rolę spełnia nasadka noktowizyjna – https://epasjonaci.pl/pl/menu/nasadki-431.html, którą można zamontować na okular wymienionych przez chwilą urządzeń optycznych. Jest ona w wielu sytuacjach dużo praktyczniejsza. Jeśli trzeba celować w ciemności, pozwala ona dużo łatwiej namierzyć zwierzynę i śledzić ją przez lunetę. Ponadto z takiej nasadki też można korzystać osobno.

Warto też rozważyć termowizję
Termowizja to kolejne narzędzie optyczne, które może znaleźć się w asortymencie nowoczesnego myśliwego. W odróżnieniu od noktowizji, tutaj chodzi o odkrywanie źródeł ciepła w otoczeniu, a nie rozświetlanie mroku. Dzięki temu, że organizm zwierzęcia wytwarza dużo więcej ciepła niż otoczenie, można bez problemu śledzić swój cel. Polowanie z termowizją jest dużo skuteczniejsze, bowiem nawet w trudnych warunkach wykrywa się pobliską faunę.
Przy współpracy: https://epasjonaci.pl/