Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

jack

Kiedy możemy być podsłuchiwani?

Kiedy należy spodziewać się, że ktoś zamontował nam podsłuch? Wtedy, gdy w naszym posiadaniu znajdują się informacje, które ktoś mógłby wykorzystać przeciwko nam. W niniejszym artykule tłumaczymy, czy istnieje sposób na to, by wykrywać podsłuchu. 

Kto najczęściej jest podsłuchiwany? 

Które osoby najczęściej są podsłuchiwane? W tym gronie znajdują się przede wszystkim: 

  • małżonkowie oraz partnerzy, wobec których istnieją zarzuty dotyczące zdrady bądź toczy się wobec nich sprawa rozwodowa oraz ma miejsce podział majątku, 
  • pracownicy, którzy są w konflikcie ze swoimi współpracownikami bądź przełożonymi, 
  • pracownicy, którzy mają dokładną, szczegółową wiedzę oraz pracujący nad wprowadzeniem nowatorskich rozwiązań i innowacyjnych produktów, 
  • przedstawiciele profesji prawniczych – sędziowie, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy, 
  • właściciele dużych firm, prezesi, menedżerowie, kierownicy, 
  • dziennikarze,
  • politycy, 
  • osoby o wysokim statusie materialnym, 
  • osoby posiadające wysoki prestiż społeczny. 
dyktafon

Kiedy można spodziewać się, że ktoś nas podsłuchuje? 

Kiedy należy przypuszczać, że jesteśmy podsłuchiwani? Jeśli w naszym życiu w ostatnim okresie czasu doszło do wielu nietypowych wydarzeń, to może to sugerować, iż ktoś jest mocno zainteresowany naszą osobą. Najłatwiej można się o tym zorientować wtedy, gdy dowiadujemy się, że nieznajome osoby wiedzą o różnych dotyczących nas sprawach, z którymi nie rozmawialiśmy. Jest to pierwszy bardzo poważny sygnał, że wiedzę tą pozyskali za pomocą podsłuchów. 

Duże wątpliwości powinniśmy mieć również wtedy, gdy w ostatnim okresie czasu dostaliśmy dużo firmowych prezentów – zarówno od kontrahentów, wspólników jak i od klientów. W takich „prezentach” mogą znajdować się podsłuchy, przez które stracimy swoją prywatność, a wiedza poufna dostanie się w niepowołane ręce. 

Sposób na podsłuchy: wykrywacze podsłuchu 

Najlepszym sposobem na podsłuchy są wykrywacze podsłuchu. Najpopularniejsze urządzenia tego typu namierzają wszystkie transmisje danych, które są prowadzone przy użyciu fal radiowych. Z ich obsługą nie powinien mieć problemów nawet ktoś, to nie zna się na nowych technologiach.