Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

FIIO BTA30 – świetnej jakości nadajnik

Technologia Bluetooth pozwala nam na odbieranie sygnałów audio od smartfona, laptopa, tabletu, głośnika, czy telewizora. Transmiter Bluetooth pozwala na przechwytywanie sygnał cyfrowego i jego konwersje na sygnał analogowy. Takie transmitery pozwalają poprawić jakoś dźwięku i zbudować mini kino domowe. Zatem jak prezentuje się sprawa z FIIO BTA30 oraz, czym się wyróżnia na tle transmiterów? Za chwilkę się o tym przekonamy. 

Czym jest, i co posiada fIIO BTA30?

FIIO BTA30 jest to wysokiej jakości odbiornikiem, jak i transmiter Bluetooth 5.0. Sprzęt został wyposażony w własną dedykowaną aplikację na telefon w celu łatwiejszej obsługi urządzenia. Warto wspomnieć też o technologii RGB w wskaźniku urządzenia. BTA 30 obsługuje próbkowanie do 384k/DSD256 i posiada możliwość upsamplingu DSD. Kluczową cechą tego ciekawego urządzenia jest fakt, że posiada chip DAC, chip USB, chip Bluetooth. Produkt oferuje transmisje i odbiór kodeka LDAC. 

Funkcjonalność

FiiO BTA30 został wyposażony w 3 tryby pracy oraz dodatkowe 4 funkcje. Zaletą urządzenia jest jego wszechstronność w temacie wejść i wyjść audio. Produkt daje możliwość poprawy jakości jakości audio urządzeń takich jak telewizor, głośnik, komputer itd. Obecnie najwyższym możliwym standardem dla urządzeń Bluetooth jest kodek LDAC, który obsługuje 96kHz/ 24 bity. BTA 30 obsługuje takowy kodek i jestem jednym z nielicznych urządzeń, które mogą się pochwalić transmisją, jak i odbiorem LDAC. 

Procesor DSD umożliwia upsampling każdego sygnału audio w postaci cyfrowej. Owocuje to poprawą dokładności dźwięku, co daje lepsze wrażenie z odsłuchiwania. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tym urządzeniu, możemy się pokusić o zamontowanie antenki wzmacniającej. Ten ruch nie dość że zapewni nam zasięg do aż 30 metrów, to jeszcze wzmocni i ustabilizuje połączenie z innymi urządzeniami. Dzięki zastosowaniu wskaźnika RGB, będziemy mogli szybko się zorientować na jakim formacie Bluetooth pracuje urządzenie. Jeśli nie chcemy jednak korzystać z technologii Bluetooth, to możemy skorzystać z wyjścia audio. Po podłączeniu urządzenie do komputera po przez wejście audio, możemy korzystać z Fiio bta30 jak z przetwornika cyfrowo – analogowego do konwersji dźwięku cyfrowego na świetnej jakości sygnał analogowy. 

Podsumowanie 

FiiO BTA30 to świetnej jakości transmiter Bluetooth, umożliwiający nam szereg różnych opcji. Urządzenie jest wyposażone w najnowsze nowinki technologicznego wysokiego standardu. Jeśli szukamy dobrej transmitera wysokiej jakości w niewielkich rozmiarach to możemy rozważyć zakup Fiio bta30.