Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

Drukarki do etykiet- jakie są ich rodzaje i w jaki sposób można je wykorzystywać?

Etykietowanie produktów ma fundamentalne znaczenie w wielu branżach. Są zakłady produkcyjne, w których każdego dnia wykonuje się takich etykiet bardzo wiele. W praktyce okazuje się jednak, że rodzaj takiej drukarki do etykiet powinien być dostosowany do tego, jak wiele takich etykiet każdego dnia chcemy drukować. Z jednej strony urządzenia te różnią się więc efektywnością, a z drugiej strony- jakością wydruku. W zależności od rodzaju drukarki etykiet można uzyskać różne efekty. Wobec tego, jaki sprzęt wybrać? 

Drukarki do etykiet- jakie możemy wyróżnić? 

Najprostszą wersją takiego właśnie sprzętu są biurkowe drukarki do etykiet. Na taki sprzęt może sobie pozwolić właściwie każdy przedsiębiorca, który np. potrzebuje sprzętu do wykonywania etykiet dla przewoźników. Drukarka biurkowa sprawdza się doskonale przy niewielkim obciążeniu i przy mniejszych nakładach. Zajmuje niewiele miejsca, jest bardzo poręczna i gotowa do działania praktycznie zawsze, kiedy jest to potrzebne. 

W przypadku konieczności drukowania większych ilości etykiet, znacznie wygodniejszym sprzętem są drukarki półprzemysłowe. Stanowią one rozwiązanie pośrednie, gdyż nie są tak wydajne, jak modele przemysłowe, ale też pozwalają drukować szybciej i więcej niż w przypadku drukarek biurkowych. Jeśli więc drukarka biurkowa nie jest wystarczająca- można spróbować modelu drukarki półprzemysłowej, aby ułatwić sobie codzienną pracę. 

Najbardziej wydajne, ale i najdroższe będą drukarki przemysłowe. To wydajny sprzęt wysokiej klasy, na który trzeba jednak przeznaczyć trochę miejsca. Drukarka tego typu może pracować niemalże na okrągło produkując tysiące etykiet. Tym samym, tego typu drukarki praktycznie nie mają sobie równych. 

Szczególnym typem drukarek etykiet, o którym również warto wspomnieć, są modele mobilne. Są one niewielkie i dość proste w swojej konstrukcji. Pozwalają na prace doraźną. 

Metody druku etykiet 

Tutaj również możemy wyróżnić przynajmniej kilka sposobów druku. Dwie najpopularniejsze metody to technika termiczna oraz termotransferowa.

  • W przypadku, kiedy obraz na etykiecie pojawia się dzięki udziałowi wysokiej temperatury, możemy mówić o metodzie termicznej. Trzeba się jednak liczyc z tym, że taki nadruk nie będzie posiadał wysokiej trwałości.
  • Alternatywnym sposobem jest metoda termotransferowa. Obraz pojawia się poprzez podgrzewanie substancji, która ma właściwości barwiące i która znajduje się na taśmie termotransferowej. Rozgrzana głowica drukarki uwalnia kolor zawarty na taśmie. Dzięki dodatkowemu dociśnięciu taki druk cechuje się bardzo dobrą trwałością. 

Więcej o drukarkach do etykiet przeczytasz na https://etisoft.com.pl/pt/drukarki-do-etykiet-2/