Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

Czym jest celownik noktowizyjny

Celownik noktowizyjny to urządzenie elektrooptyczne nakładane na broń, które umożliwia widzenie w nocy oraz w czasie słabych warunków oświetleniowych. Po raz pierwszy zaczęto je stosować pod koniec II wojny światowej. Obecnie wykorzystywane są przez wojskowych, myśliwych oraz sportowców. Wyróżnia się cztery generacje noktowizorów. Urządzenia pierwszej generacji są stosunkowo tanie i przeznaczone do amatorskich zastosowań. W noktowizorach drugiej generacji zastosowano płytkę mikrokanalikową, co pozwoliło na większe wzmocnienie światła i uzyskanie jaśniejszego oraz ostrzejszego obrazu. W latach 80-tych XX wieku opracowano urządzenia trzeciej generacji, zawierające fotokatodę wykonaną z arsenku galu. Noktowizory należące do czwartej generacji stanowią modyfikację poprzedniego rozwiązania. Myśliwi oraz służby mundurowe najczęściej wykorzystują celowniki noktowizyjne oparte na technologii 2 i 3 generacji.

Cechy dobrych celowników noktowizyjnych

Nowoczesne celowniki noktowizyjne charakteryzują się zwartą konstrukcją i niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu można je bez trudu zamontować do broni. Wodoszczelność oraz odporność wstrząsy to cechy, które pozwalają na korzystanie ze sprzętu nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości celownik wyposażony jest w iluminator podczerwieni pozwalający na uzyskanie wyraźnego obrazu także podczas całkowitych ciemności z odległości wynoszącej kilkaset metrów. Podczas wyboru celownika noktowizyjnego (https://epasjonaci.pl/pl/menu/celowniki-432.html) warto zwrócić uwagę na wygląd krzyża celowniczego. Niektóre urządzenia pozwalają na dostosowane jego wzoru oraz koloru do własnych preferencji. Istotne znaczenie ma również sposób mocowania do broni, który powinien być niezawodny, łatwy i szybki. Celownik noktowizyjny może być dodatkowo wyposażony w laserowy dalmierz z wyraźnym punktem celowniczym, pozwalający na precyzyjne określenie, na jakiej odległości znajduje się obserwowany obiekt. Pomiar wykonywany jest w czasie rzeczywistym, a wiązka lasera jest niewidoczna dla ludzi i zwierząt.

Przy współpracy:https://epasjonaci.pl