Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

Czego nauczy się dziecko, układając puzzle?

W sklepie z zabawkami są takie rodzaje zabawek, które nie tylko bawią. Układanie obrazka z mniejszych elementów to świetna zabawa. Głównie dlatego dorośli kupują dzieciom różnego rodzaju układanki. Ceni się też to, że dzieci spędzają przy nich czas spokojnie. Jednak zabawka ta daje dużo więcej.

Korzyści dla rozwoju dziecka

Układając małe elementy, dziecko ćwiczy zdolności manualne. Ruchy rąk muszą być precyzyjne, by położyć wybrany fragment w odpowiednim miejscu. Wszystkie znajdujące się w sklepie puzzle to ćwiczenie także dla umysłu. Dziecko ćwiczy swoją spostrzegawczość. Poprawia się jego zdolność kojarzenia i planowania działań. Przy układaniu puzzli potrzebna jest koncentracja. Tę zdolność także dziecko w sobie wzmacnia. By się nie zniechęciło i by zabawa puzzlami była bezpieczna, trzeba wybierać adekwatne do jego wieku.

Układanie puzzli – nauka cierpliwości

Równie ważne, jak zdolności ruchowe oraz umysłowe, są te związane z psychiką. Jedną z cech, które warto w sobie wyrobić, jest cierpliwość. Układanie puzzli uczy cierpliwości. Efekt osiąga się stopniowo, powoli, wraz z każdym ułożonym elementem, który wcześniej trzeba znaleźć. Wszystkie puzzle są atrakcyjne. Najskuteczniejsze w nauce cierpliwości są takie z czymś, co dziecko lubi. Może to być ulubiony bohater bajek albo lubiane przez dziecko zwierzątko. Z cierpliwością wiąże się umiejętność dążenia do celu. Warto, by dziecko wzmacniało ją w sobie już od najmłodszych lat.

Inne korzyści z układania puzzli

Układać puzzle można w pojedynkę, ale można też razem. Dzieci uczą się tworzyć coś wspólnie. Układanka może połączyć całą rodzinę. Zabawa z puzzlami to sposób na wzmocnienie więzi z dzieckiem. Układanie to także sposób na stres. Można przy tym zapomnieć o wszystkim i się odprężyć. Dziecko też tego czasami potrzebuje. Kiedy ułoży puzzle z sympatycznym misiem, będzie mieć lepszy humor niż przed zaczęciem takiej zabawy.

To jedna z tych zabawek, które najmocniej wspierają rozwój. Dziecko ćwiczy zdolności ruchowe, sprawność umysłu. Zdobywa ważne zdolności psychiczne. Są też inne korzyści. Puzzle to wspaniała rozrywka dla dziecka i całej rodziny.

Przy współpracy: Bawidlo.pl