Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Polecane firmy:

stal

Co powinieneś wiedzieć o pierścieniowych grzałkach?

Pierścieniowe grzałki, jak sama nazwa wskazuje, przypominają kształtem pierścień, w którym ukryta jest powierzchnia grzewcza. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku grzałek zwojowych, grzałki pierścieniowe również stosuje się w systemach gorącokanałowych i w tych miejscach, gdzie nie ma możliwości użyć grzałek opaskowych lub gdy jest to niewskazane. To, co wyróżnia opisywane w tym artykule grzałki, to właśnie pierścieniowa budowa, zapewniająca dużo większą szczelność, a do tego cechująca się większą wytrzymałością i długowiecznością.

Pierścieniowe grzałki – jak są zbudowane?

Poruszyliśmy już ten temat we wstępie, ale tylko ogólnie. Budowa grzałek pierścieniowych na pozór jest bardzo prosta: wewnętrzny, mosiężny pierścień chroni element grzejny przed wszelkiego typu uszkodzeniami i zapewnia optymalny przepływ ciepła, a ponadto trudno znaleźć opcję, która lepiej dopasowywałaby się dokładniej do dyszy, niż pierścień. Zewnętrzna część natomiast odpowiada za ochronę mosiężnego wnętrza i, co oczywiste, chroni całą grzałkę od zewnątrz. Tak zaprojektowany kształt gwarantuje wyjątkowo równomierne rozłożenie ciepła dostarczanego do ogrzewanego elementu.

rury

A więc pierścieniowe grzałki składają się z czterech głównych elementów: drutu oporowego, czyli części odpowiadającej za dostarczanie temperatury, wyprowadzenia prądowego, czyli miejsca, do którego możemy połączyć się z kablem, zabudowy czujnika temperatury, który chroni go przed ryzykiem uszkodzenia, strefy zimnej, zależnej od średnicy grzałki oraz wymienionych już wyżej, dwóch części pierścienia obudowy.

Przemysły wykorzystujące pierścieniowe grzałki

Jako że ich zastosowanie w przeważającej części wypadków wiąże się z ogrzaniem jakiejś części kanału przepływowego, możemy zgadywać, że będą używane wszędzie tam, gdzie doprowadza się płyny i substancje rurami, czyli w praktycznie każdej branży przemysłowej, która może nam przyjść do głowy. Jeśli ty również myślisz o wykorzystaniu tego typu grzałek, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi wybór odpowiednich.