Idea bloga

Po co powstał ten blog? A no po to, abym miał gdzie publikować swoje treści, które mnie interesują, treści które być może i ciebie zainteresują. To właśnie tutaj zamieszczam porady, instrukcje dotyczące sprzętów których używasz na co dzień w swoim domu.

Jeżeli masz jakieś pytania do mnie – to śmiało napisz, a ja postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to będzie możliwe.

Studnie głębinowe – czy jest to opłacalna inwestycja?

Budowa studni głębinowych – opłacalność oraz koszty jakie trzeba ponieść przy budowie

Budowa studni głębinowych doskonale sprawdzi się u wszystkich tych, którzy posiadają kawałek własnego zielonego terenu pod domem czy za miastem. Bowiem budowa tego rodzaju ujścia wody z pewnością zwróci się w ciągu kilku lat, a korzyści płynące z możliwości nawadniania swoich rabatek czy na przykład trawnika pod domem są nieocenione. Zważywszy na fakt, że ceny wody, którą mamy z sieci wodociągowych są naprawdę wysokie, to podlewanie własnego ogrodu stanowczo podniesie jeszcze wydatki jakie musielibyśmy ponieść z tego tytułu. Dlatego warto znaleźć dobre, alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaopatrzy się w własne źródło wody.

Jakość materiałów do budowy studni głębinowych to kluczowa kwestia jeśli chodzi o możliwość długotrwałego korzystania z tej inwestycji


Studnie głębinowe i ich budowa nie są skomplikowanym przedsięwzięciem pod względem logicznym, natomiast warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość materiałów,z których będziemy budować nasze ujście wody, ponieważ w dużej mierze to właśnie od tego czynnika zależy trwałość i jakość naszej inwestycji. Zanim jednak zaczniemy budować studnie głębinowe (Wiercenie studni z Geofizyka) musimy rozważyć w jakim miejscu ma ona na naszym terenie powstać.

Jak sprawdzić zasoby wodne na swoim terenie?

Oczywiście do późniejszego podlewania naszych upraw możemy wykorzystać węża ogrodowego czy inne sposoby nawadniania, jednak miejsce, w którym w przyszłości powstanie studnia, również jest niesamowicie istotne. Głównym wyznacznikiem miejsca powinien być obszar obfitujący w zasoby wodne. Dlatego przed rozpoczęciem głównych prac budowy ujścia wody należy wykonać badanie zasobów jakie występują. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są dwie metody. Jedną z nich jest wykonanie odwiertu próbnego, na podstawie którego można wysnuć pierwsze wnioski. Drugą metodą, nieco bardziej skomplikowaną jest badanie elektrooporowe gruntu. W zależności od naszych potrzeb i możliwości, od takiego badania należy zacząć pracę.

Geofizyka